We zoeken naar plekken om in te richten als tijdelijke opvanglocatie voor mensen die vanwege de oorlog uit Oekraïne zijn vertrokken. In november 2024 besloot het college van B&W om vier locaties verder te onderzoeken.
De locatie aan de Kuilenweg 1 in Bruchterveld is kansrijk
Uit ons onderzoek blijkt dat de locatie aan de Kuilenweg 1 in Bruchterveld kansrijk is. Daarom hebben we besloten deze plek in te richten met 17 woonunits. Hier kunnen 68 mensen uit Oekraïne tijdelijk wonen. We vragen een omgevingsvergunning aan en bereiden ons erop voor om deze plek snel in te richten. We verwachten deze opvanglocatie in het tweede kwartaal van dit jaar in gebruik te nemen. De opvanglocatie blijft 3 jaar op deze plek. De precieze duur is afhankelijk van de situatie in Oekraïne.
We gaan niet verder met de locatie aan de Brinkweg 2a in Oud-Bergentheim
We hebben ook de locatie aan de Brinkweg 2a in Oud-Bergenheim onderzocht. En hierover gesproken met het plaatselijk belang en een vertegenwoordiging van de buurt. In deze buurt vangen we aan de Hardenbergerweg 60 al zo’n 100 mensen uit Oekraïne op. Daarmee levert deze buurt al een grote bijdrage. De locatie aan de Brinkweg 2a ligt op korte afstand van deze bestaande locatie. We willen ervoor waken dat het aantal mensen dat we opvangen uit balans raakt met het aantal inwoners van deze kleine gemeenschap. Daarom gaan we niet verder met het ontwikkelen van deze locatie.
We onderzoeken twee locaties in Slagharen
We zijn nog bezig met het onderzoeken van twee mogelijke locaties in Slagharen. Het gaat om een terrein aan de Geert Migchelsweg 45 en groepsaccommodatie De Eik aan de Coevorderweg 39. We zijn hierover in gesprek met buurtbewoners en dorpsbelang/plaatselijk belang.
Waarom doen we dit?
De verwachting is dat er de komende maanden weer meer mensen uit Oekraïne naar Nederland komen. Het opvangen van deze mensen is waarschijnlijk nog tot 2027 nodig. We hebben de opgave om 645 mensen uit Oekraïne een opvangplek te bieden. Er zijn nu 273 plekken in onze gemeente, verspreid over vier gemeentelijke opvanglocaties. We moeten dus nog zorgen voor 372 opvangplekken. We ontwikkelen momenteel een vijfde locatie aan de J.C. Kellerlaan in Hardenberg.